Czy macie plan B?

Czy macie plan B?
0 Komentarzy

Coraz więcej osób z dnia na dzień traci swoje jedyne źródła dochodu. Czasy są niepewne, do tego brak edukacji finansowej sprawia, że ludzie są zaskakiwani. Nie kontrolują swojego życia i finansów.

Dlaczego?

Bo nie zadbali odpowiednio wcześniej o PLAN B. Co to takiego? To aktywa, które generują miesiąc w miesiąc stałe środki finansowe na Wasze konto, nawet jeśli nie pracujecie. Zadajcie sobie pytanie: Czy gdybyście dziś stracili na dłużej jedno źródło dochodu to ile pieniędzy mimo tego płynęłoby dalej do Waszych kieszeni? U większości społeczeństwa byłoby to 0 zł!!! A kosztów ani nie zatrzymamy z dnia na dzień, ani ich drastycznie nie ograniczymy.

Co zrobić?

Musicie nauczyć się budować aktywa. W dzisiejszych czasach bardzo istotne jest zrozumienie, że jedno źródło dochodu naprawdę nie wystarcza. Ludzie szukają bezpieczeństwa w instytucjach czy inwestycjach, a sami uzależnieni są w większości od jednego szefa, jednej firmy, jednej branży, jednego produktu. Zatem zbudowanie drugiego źródła dochodu to czyste minimum. Najlepiej takiego źródła, które nie wymaga od Was generowania wielu godzin pracy, bo przecież macie już swoje zajęcia. Skoro nie chodzi o zamienianie czasu na pieniądze na drugim etacie, czy w kolejnej firmie, czy w innej branży to musi istnieć inna możliwość.

Co to takiego?

To umiejętność tworzenia transakcji z miesięcznym przepływem pieniężnym. Kluczem jest tu dotarcie do odpowiedniej wiedzy, odpowiednich narzędzi i odpowiednich ludzi z sukcesami w tej dziedzinie, którzy pokierują i pokażą jak to zrobić.

Jak to wygląda u mnie?

Ja dziś generuję około 6 źródeł dochodu. Większość to biznesy nastawione na transakcje wykonane raz, gdzie dochód płynie cały czas. Czas na pieniądze zamieniam tylko w około 20% całego dochodu. Reszta to dochody pasywne. Dzięki temu mogę kontrolować wiele procesów biznesowych na raz, bo mam na to czas. Mam te same 24 godziny na dobę jak każdy inny. To co mnie wyróżnia to PLAN B. Zawsze bałem się liczyć na jedno źródło, na jedną konkretną osobę, na jedną sytuację, na jedno zdarzenie, na jeden złoty strzał. To sprawiło, że wciąż szukałem nowych rozwiązań, miałem chęć poznawać nowych ludzi i słuchać ich pomysłów. Dzięki temu mam dziś wielu zaufanych partnerów w biznesie i stabilne funkcjonowanie.

Co Wam sugeruję?

Szkolenia, poznawanie nowych ludzi, słuchanie czym się zajmują, próbowanie nawiązywania współpracy, szukania inicjatyw biznesowych, w których możecie wziąć udział, pracy często za doświadczenie, szukanie mentorów, otaczanie się ludźmi sukcesu.

Sporo tego? A kto mówił, że będzie łatwo?