Domino życia

Domino życia
0 Komentarzy

Idziesz przez życie które stawia przed Tobą szereg ważnych decyzji. To one kształtują Twoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Każda decyzja jest jak klocek w dominie. Kiedy jej nie podejmujesz tworzy się puste miejsce w karcie twojego losu.

Celem domina jest spasowanie klocków w pewnym łańcuchu liczbowym, tak by te koło siebie były identyczne. Wygrana następuję jeśli w jednym ciągu wszystkie posiadane klocki do siebie przylegają i pasują pod względem liczbowym.

Pomyśl jak Ty układasz swoje życie. Jak często podejmujesz strategiczne decyzje. Jak często zmieniasz coś w swoim życiu, by było lepsze. Dziś świat daje nam mnóstwo okazji do podejmowania decyzji. Wiele osób nie gra według zasad. Wolą grać w domino, ale ustawiane w pionie. Ich klockami są upływające dni w których nie podjęli działań. Brak planu, strategii oraz edukacji finansowej sprawia, że klocki narażone są na podmuchy. Bardzo często niekorzystne życiowe sytuacje przewracają jeden klocek, który swoją siłą przewraca kolejne. Przewrócone klocki tworzą hałas i bałagan który trudno szybko uprzątnąć. Ustawianie ich na nowo trwa i cofa gracza do początku. Gdy grasz w poziomie według zasad analizując liczby szybko dochodzisz do celu.

Tak wiele ludzi dziś zaczyna coś i nie zdąży ukończyć. Tak wiele ludzi dziś działa bez planu i dobrych wyliczeń. Los cofa ich do początku i zmusza by zaczynali od nowa. A oni sfrustrowani nie rozumieją dlaczego tak się dzieje. Każda gra ma zasady i regulamin. Gdy ich przestrzegasz możesz wygrać. Dziś w kwestiach finansowych liczy się szybkość zdobywania:

INFORMACJI – bo dzięki niej możesz świadomie podejmować decyzje

KAPITAŁU  – bo to fundament budowania niezależności finansowej.

DOCHODU PASYWNEGO – bo dzięki niemu nie musisz ciężko pracować

CZASU – bo tylko wtedy możesz żyć według własnych zasad

Większość ludzi natomiast szuka dobrej pracy. Tam nie potrzebują informacji, bo mają ściśle określone zadania. Tam nie potrzebują kapitału, bo dostaną pewną pensję. Tam nie wygenerują dochodu pasywnego, bo większość czasu będą zmuszeni ciężko pracować według zasad szefostwa.

Jak widzisz większość ludzi nie trzyma się zasad i liczb mogących dać niezależność finansową i bezpieczeństwo. Wolą przeciętność i losowanie LOTTO 3 razy w tygodniu żyjąc w nadziei, że pieniądze same przyjdą. Ich domino życia co jakiś czas upada tworząc szereg skomplikowanych spraw.

A Ty jak grasz w domino ?