Jak optymalnie zwiększać swoje dochody ?

Jak optymalnie zwiększać swoje dochody ?
0 Komentarzy

W dobie nieograniczonego dostępu do informacji wiele osób nabiera odwagi aby otworzyć swoją działalność i skutecznie poprowadzić biznes. Jednak, by takie plany mogły się realizować, analiza aspektów finansowych jest w tej sytuacji kluczowa. Statystyki mówią, że po 2 latach 90% firm jest zamykanych ze względu na brak płynności finansowej. W celu przetrwania tego trudnego początkowego okresu musicie zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów w tworzeniu własnej marki na rynku.

  1. Forma rozliczenia z urzędem skarbowym

To pierwszy aspekt, który musicie rozważyć, bo umiejętne dobranie formy podatkowej może zaoszczędzić Wam wiele pieniędzy. Wybór formy opodatkowania jest uzależniony od Waszych celów biznesowych, np. czy chcecie wziąć kredyt, czy macie duże koszty, czy wykonujecie usługi z podatkiem VAT i w jakiej wielkości przychodów. Wybrać można między kartą podatkową, ryczałtem, książką przychodów oraz spółkami.

  1. Stosowanie systemu 7 czynników skutecznego biznesu

To rozbudowany temat i każdy punkt wymaga sporej uwagi. Nakreślę Wam istotne punkty, które muszą działać, aby Wasze przedsięwzięcie dobrze się rozwijało:

przywództwo, misja, zespół, produkt, komunikacja, przepisy prawne, system dystrybucji.

Musicie czuć się liderem, zaangażować kilku dobrych ludzi, by pomogli Wam rozwinąć misję Waszej firmy, stworzyć lub mieć atrakcyjne produkty, które w legalny sposób umiejętnie i skutecznie wprowadzicie na rynek oraz sprzedacie.

  1. Niezależność finansowa i budowanie dochodu pasywnego

Skupianie się wyłącznie na swoim biznesie i praca po 12-16 godzin dziennie to sposób działania większości. Jednak angażując się w jeden rodzaj źródła dochodu nie mamy ani sił, ani czasu na dywersyfikacje. Moją sugestią jest jednoczesne skupianie się na pracy aktywnej, która rozwija biznes oraz zatrudnianie swoich ciężko zarobionych pieniędzy w skutecznych formach inwestycji, które przynoszą przewidywalne minimum 10% rocznie. Gdzie ich szukać? To już inne wyzwanie, na którym trzeba się po prostu dobrze skupić.

  1. Automatyzacja i budowanie stylu życia

Gdy tworzycie lub prowadzicie jakiś biznes, pomyślcie od razu czy da się go zautomatyzować. Nie od razu, ale planując rozwój firmy musicie kierować tak systemem dystrybucji i komunikacji, aby wymagał on jak najmniejszej Waszej aktywnej ingerencji. Jednym słowem chodzi o to, aby stopniowo Wasz biznes rósł i uwalniał Wam kolejne godziny wolnego czasu. Dodatkowo dochody pasywne będą dawać Wam spokój ducha w trudnych sytuacjach zachwiania płynności finansowej w firmie. Powstanie pełna harmonia działania i budowania własnej marki na trudnym i konkurencyjnym rynku.

Zachęcam Was do stworzenia własnego wymarzonego stylu życia. Zaplanujcie skutecznie działający biznes oraz dochody pasywne, które uwolnią Wasz czas, a ten z kolei będziecie mogli przeznaczyć na swoje pasje. Życzę Wam pełnej niezależności finansowej, pomocnych fachowców i mentorów oraz kreatywnych pomysłów.