Kiedy osiągniesz swoją niezależność finansową? Policz to!

Kiedy osiągniesz swoją niezależność finansową? Policz to!
0 Komentarzy

Czym dla Ciebie jest niezależność finansowa? Odpowiedzi padają różne, gdyż na co dzień zadaje to pytanie moim klientom. Najczęściej określa to stan posiadania, kiedy to już nie musisz martwić się czy starczy Ci na Twoje wydatki.

Ale czy wiesz że jest konkretny wzór, dzięki któremu możesz precyzyjnie wyliczyć moment w którym osiągniesz niezależność finansową?

150 x MIESIĘCZNE WYDATKI = NIEZALEŻNOŚĆ FINANSOWA

Wzór prosty ale o wiele trudniej policzyć dokładnie swoje wydatki. Ja to już zrobiłem jakiś czas temu a Ty kejcik ?

Przykład

Jeśli Twoje wydatki są na poziomie np 4000zł/mc to niezależnośc uzyskasz mając 150×4.000zł = 600.000zł na koncie w GOTÓWCE!

Dlaczego tyle?

Jeśli te 600.000zł ulokujesz na rynku kapitałowym na bezpiecznych rozwiązaniach osiągając średnioroczną stopę zwrotu na poziomie 8% to rocznie wróci Ci 48.000zł odsetek. Podzielone na 12 miesięcy daje to miesięcznie własnie 4.000zł czyli pokrycie Twoich kosztów.

Czy to nie piękne uczucie móc iść w poniedziałek do swojej pracy dla przyjemności a nie dla pieniędzy? 

Dlaczego na wycieczkach zagranicznych najczęściej spotkasz niemieckich emerytów? Bo ten wzór i zasady budowania niezależności finansowej poznali już dużo wcześniej, dzięki czemu byli wstanie uzbierać swoje majątki. Dziś przekazują je swoim dzieciom. W Polsce dopiero poznajemy tę wiedzę dzięki takim mentorom jak Bodo Schafer, Robert Kyiosaki czy T.Harv Eker. 

To w naszych rękach leży zbudowanie włąsnego dobrobytu. Ja już podążam tym szlakiem. Ty zaplanuj swoją drogę!