Poznajcie 2 czynniki Waszego bezpieczeństwa finansowego

Poznajcie 2 czynniki Waszego bezpieczeństwa finansowego
0 Komentarzy

Tylko nieliczna grupa osób czuje z początkiem miesiąca pełną swobodę podejmowania kolejnych decyzji, budowania biznesu, planowania nowych zleceń, realizowania już istniejących.

To bezpieczeństwo finansowe powoduje spokój ducha. Składają się na nie 2 kluczowe czynniki:

– stabilność generowania przychodów,
– kontrola kosztów na wyznaczonym poziomie.

Jest kilka scenariuszy, które zarządzają tymi 2 czynnikami. Przyjrzyjcie się im:

A) stabilny przychód, wysokie koszty – to przeważnie spotyka osoby pracujące na etacie lub małych przedsiębiorców ze specjalistycznej branży bez edukacji finansowej. Wydają tyle ile zarabiają. Mimo bieżącego życia na dobrym poziomie, nie pomnażają majątku i nie budują aktywów.

B) Niestabilny przychód, niskie koszty – to osoby rozkręcające się w danej profesji. Rozwijają swój pomysł, nie mają pewności co do przyszłych zysków, zatem pilnują mocno kosztów.

C) Niestabilny przychód, wysokie koszty – to grupa osób, która zamieniła etat na działalność i musi zmierzyć się z nową rzeczywistością lub przedsiębiorcy nieznający zasad cyklu koniunktury, który mówi, że po okresach lepszych przyjdą gorsze. Czyli patrz pkt A.

D) Stabilny przychód, niskie koszty – to najczęściej ludzie z wysoką edukacją finansową na etacie lub w biznesie, którzy potrafią planować swój budżet, potrafią generować stabilny dochód, zachowując rozwagę co do nabywania pasywów.

Który punkt Was dotyczy? Myślę, że odpowiedź na to pytanie może być kluczowa co do przyszłych planów generowania dochodu i kosztów.

Być może generujecie obecnie dochody, które powodują bieżącą wegetację?
Człowiek jest najbardziej produktywny w wieku 25-50 lat. Działania w tych latach mają odzwierciedlenie w decyzjach z młodości oraz mają wpływ na naszą starość.
Mając pod kontrolą stabilny przychód oraz trzymając w ryzach koszty, jesteście w stanie patrzeć w przyszłość ze spokojem ducha. Tego właśnie Wam życzę, bo sam realizuję już pkt D. Zanim jednak tak się stało, musiałem przejść drogę A, B i C. Wola zmiany pchała mnie ciągle do rozwoju, co sprawiało, że długo nie pozostawałem w niestabilnym układzie finansowym.

Gdy zacząłem realizować pkt D w moim życiu nastała harmonia i spokój.