Poznajcie go, zanim stanie się członkiem Waszych rodzin

Poznajcie go, zanim stanie się członkiem Waszych rodzin
0 Komentarzy

Członek rodziny, którego adoptuje się średnio po 6-12 miesiącach od pierwszej stałej pracy, jest lekarstwem na wszystkie problemy i skutecznie scala małżonków przez długie lata. Może być grymaśny i dawać się we znaki przez średnio 30 lat. Tak, to kredyt hipoteczny. Czy wiecie co sprawi, że zostaniecie bezdyskusyjnymi bohaterami w swoim domu? Możecie postawić swoje warunki i wychować go zanim wejdzie do Waszego domu.

Dlaczego?

Większość osób nie przygotowuje się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Ich wiedza to najczęściej opinie znajomych lub kilka artykułów z prasy.
Resztę dopowiada doradca z banku, który ma większą lub mniejszą wiedzę, ale przede wszystkim patrzy na swój interes.

O kredytach hipotecznych w prasie słyszy się wiele, ale czy znacie takie pojęcia jak:
– wskaźnik LTV,
– marża banku,
– opłaty okołokredytowe,
– ubezpieczenie pomostowe,
– spread walutowy,
– rata malejąca czy annuitetowa,
– księga wieczysta,
– operat szacunkowy,
– zagospodarowanie przestrzenne oraz wypis i wyrys z rejestru gruntów,

Musicie je wszystkie znać jeśli chcecie świadomie zaciągnąć kredyt. Problem w tym, że znalezienie wiarygodnych informacji na ten temat może zająć sporo czasu.

Czy jest na to rada?

Rozwiązaniem może być skompresowanie wiedzy podanej na tacy przez fachowca w branży oraz możliwość konsultacji. Jeśli nie macie nikogo takiego w pobliżu, koniecznie przeczytajcie mój e-book „Zrozumieć Bank”, który pozwoli Wam zapoznać się z tymi pojęciami, a wiedza tam zawarta zaoszczędzi wiele tysięcy złotych. Zajrzyjcie do bloku Produkty i ściągnijcie swój e-book.