W pogoni za szczęściem

W pogoni za szczęściem
0 Komentarzy

Pieniądze szczęścia nie dają – głosi stare polskie przysłowie kodowane nam od dzieciństwa. Najważniejsze jest bezpieczeństwo w postaci dobrej pracy i rodziny – mówili nam rodzice za każdym razem, kiedy chcieliśmy coś więcej od życia. Lepiej się nie wychylać i nie denerwować otoczenia, że masz lepiej, bo pomyślą, że ukradłeś albo jesteś z mafii – mówili dziadkowie.

Dziś mamy inne czasy, w których większość młodych ludzi chce sukcesu, niezależności finansowej, bezpieczeństwa, zdrowia. Dziś ludzie chcą się wychylać, bo wiedzą, że to klucz do lepszego świata. Dziś ludzie rozumieją, że pieniądze są bardzo ważne, bo świat stał się materialny. Dziś ludzie nie przejmują się tym co powiedzą inni, bo mają coraz większe poczucie własnej wartości i przydatności dla społeczeństwa.

W Polsce mamy obecnie trudne czasy dla osób w sile wieku produkcyjnego. Wychowanie według starej mentalności, która sprawdzała się w czasach niedostatku i zastraszenia społecznego, dziś zderza się z otwartością świata, w którym panują już zupełnie inne reguły gry. Widzę to każdego dnia – ludzie mają na wyciągnięcie wszystko, jednak ich filtry mentalne blokują decyzje i działania. Po czym w zaciszu domu toczą się rozmowy jak dobrze by było mieć więcej pieniędzy, nic nie robić i zwiedzać świat. To tak jakbyście chcieli być mistrzami kierownicy z silnikiem 1.0, to tak jakbyście chcieli procesorem w komputerze sprzed 15 lat obsłużyć dzisiejszą technologię. Coraz więcej ludzi zauważa, że trzeba dostosować jednostki napędowe w naszych głowach do zmieniającej się dynamicznie Polski i jej możliwości. Jednak cały czas odzywają się nasze korzenie, złote rady z lat 80. i 90. Trzeba mieć silny charakter i psychikę żeby trzymać się swoich celów i nie rozpraszać uwagi na wszystkie możliwości i propozycje z obecnego, cyfrowego już świata.

Polskie wychowanie daje nam niesamowite wartości jedności, empatii, współdziałania oraz pokory. Nie daje nam jednak przebojowości, uśmiechu, ciągłego optymizmu i szukania rozwiązań. Aby odnieść sukces i dać sobie szczęście w pierwszej kolejności musi być poukładana psychika i sposób myślenia. My, Polacy, mamy świetny grunt do rozwoju, jednak wielu zachowań musimy nauczyć się od innych krajów. Gdy będziecie przebywać tylko w polskiej mentalności wiele rzeczy będzie wydawać się niemożliwych. Dlatego tak kluczowe jest:

– czytanie zagranicznej literatury motywacyjnej,

– odbywanie szkoleń z zagranicznymi mówcami,

– przebywanie z polskimi mentorami i autorytetami, którzy przeszli już swoją transformację i mają sukcesy.

Zastosujcie te 3 kroki i dogońcie swoje szczęście w Polsce 🙂 Do zobaczenia na szczycie.