W tym filmie bierzecie udział każdego roku. Wiecie o tym?

W tym filmie bierzecie udział każdego roku. Wiecie o tym?
0 Komentarzy

Mówili Wam pewnie, że do aktorstwa daleka droga i tylko nielicznym się udaje. Nieprawda. Wy i ja jesteśmy świetnymi aktorami i kreujemy ten scenariusz każdego roku, pisząc go wspólnie dzień po dniu. Niestety, za granie w tym filmie musimy sami sobie zapłacić, zarabia tylko producent.

Lubicie kupować prawda? Przypomnijcie sobie jaki humor, mina i jakie gesty towarzyszyły Wam przy odbiorze w sklepie wymarzonych rzeczy. To Wasz wrodzony talent aktorski. Scenariusz konsumencki toczy się dalej, znowu coś kupujecie. W tym scenariuszu jest jednak zła postać – to inflacja. Producent filmu, czyli nasz rząd, mówi że jest niegroźna, bo średnio wynosi 3% w skali roku?

Ale czy na pewno dla Was również?

Na co wydajecie swoje pieniądze? Ja wymienię 4 podstawowe koszty niezbędne do życia:

– żywność,
– transport,
– media,
– rozrywka, używki.

Czy wiesz, że cena średniego koszyka żywności co rok rośnie o około 10%?
Czy wiesz, że cena paliwa w ciągu ostatnich 14 lat wzrosła z 2,34 zł do 5,45 zł czyli o 232%, a to jest 16% w skali roku?
Czy wiesz, że cena 1 KWh prądu wzrosła w latach 2001-2009 z 0,36 zł do 0,56 zł, czyli średnio 10% w skali roku i tendencja ta się utrzymuje?
Czy wiesz, że średnia cena paczki papierosów w 2004 roku wyniosła 4,60 zł, a w 2012 roku już 10,85 zł, czyli średni wzrost cen wyniósł 15% rocznie, a dziś papierosy są jeszcze droższe?
Jeśli te 4 podstawowe kategorie kosztów stanowią średnio około 70% budżetu przeciętnej polskiej rodziny, to jak myślicie jaka inflacja realna ich dotyczy? Ta, o której mówi rząd, czy ta:

10% żywność + 16% paliwo + 10% prąd + 15% używki = 51% dzielone przez 4 kategorie kosztów = 12,75% średnia inflacja dla 70% budżetu przeciętnej rodziny.

Czy Wasza pensja rośnie rok do roku przynajmniej o 13%? Czy Wasze biznesy zwiększają przychody co najmniej o 13% rocznie? Czy Wasze aktywa rosną na wartości o minimum 13%?

Jeśli NIE to co roku stajecie się biedniejsi. Tylko skuteczne inwestowanie może sprawić, że pokryjecie utratę wartości środków pieniężnych. Tu przyda się pomoc fachowca. Do dzieła!